Mood Board (Ambigu sous terre)
Laurianne Bixhain (Alessandra Eramo ile birlikte) / 7 - 21 Haziran 2014

Laurianne Bixhain'nın yerleştirmesi fotoğraf, kumaş, ahşap, cam, ve bulunmuş görsellerden oluşuyor.

İtalyan sanatçı Alessandra Eramo'nun ‘Sabah 5, ILVA'nın insansız hava aracı ve Mar Piccolo Iskelesi'ndeki martılar' ismili ses yerleştirmesini buradan dinleyeblirsiniz.

...

'Fransızca'da bir kelime vardır, yemek yemekle alakalı, ama tam olarak hangi öğün ve ne yemeği olduğu belli degildir; piknik de olabilir, bir akşam yemeği de, tatlı da olabilir tuzlu da… buna un ambigu deriz - belirsiz olan bir şey, en az iki farklı anlama da gelebilen bir şey. Çoğu zaman bir manzaraya karşı konumlandırılır, manzaraya karşı yenir bu yemek. Galeri bodrum katında olduğu için, 'manzara'mız olmayacak. Bu yüzden senin tabiat/manzara/dış mekan ses kayıtlarının olduğu bir çalışmayı kullanabileceğimizi düşündüm, ne dersin!? Başka bir enstalasyonun parçası olan birkaç fotoğraf göstereceğim; bir podyum ya da sahne de diyebileceğimiz bir masada baskılar, açık kitaplar olacak. (ilgimi çeken ve biriktirdiğim bir kaç şey, bunlar sanki bir ameliyat masası/patchwork gibi toplanmış olacak) Bir arabanın içini gösteren bir fotoğraf da koyabilirim (bir araba koltuğunun dokusuna gösterdiğimiz özen, araba görsellerinin şehveti, ve arabanın kapalı kapsül gibi bir yer olması ilgilimi çekiyor) Ve kumaş asacağım, enstalasyonun arkaplanı olacak bu (kumaş normalde inşaatlarda binaları 'korumak' için kullanılıyor. Rengi siyah, ve plastik olduğu için ışığı yansıtıyor. Bu da enstalasyonun oranını değiştiriyor sanki, başka bir boyut veriyor, mimarı bir boyut.) Enstalasyonun başlığı Mood Board olacak.''

<
Laurianne Bixhain (1987, Wiltz, Lüksemburg) Bordo Güzel Sanatlar Fakültesi Sanat ve Medya bölümünden mezun oldu. Şuanda Leipzig'de Prof. Heidi Specker ile birlikte Lisansüstü tasarım okuyor.
www.lauriannebixhain.com

Alessandra Eramo (1982 Taranto, Güney İtalya),Milan Brera Güzel Sanatlar Akademisi ve Venedik Ca' Foscari Üniversitesi'nde deneysel müzik ve performans bölümünden mezun oldu. 2010 yılında, Wendelin Büchler ile birlikte Corvo Records isimili plak şirketini kurdu.
www.ezramo.com
www.corvorecords.de

---

Bu sergi Lüksemburg Kültür Bakanlığı tarafından desteklenmiştir.