Diyagram: Karatahta Serisi
(Banner Repeater ile)

Claire Nichols, Dean Kenning, Dave Burrows, John Mullarkey,
Clunie Reid, ve torna / 2 Eylül - 16 Ekim 2011

Londra'dan Banner Repeater ile ortaklaşa gerçekleştirdiğimiz Karatahta Serisi. Her hafta yeni bir sanatçı Londra'dan SPACE Studios adlı mekândaki kara tahtaya tebeşirle diyagramlar çizildi. Bu çizimlerin fotoğrafları daha sonra torna'ya gönderildi ve torna'daki tahtaya bizim tarafımızdan tekrar çizildi.

Projeye çağırılan sanatçılar geçen birkaç senedir Banner Repeater ile çizim projelerinde yer almışlardı. Banner Repeater sanatçıları tekrar bir projeye davet etti. Fakat diğerinden farklı olarak daha ortaklaşa yapılacak olan bu çalışma süresince her yeni sanatçı isterse kendisinden bir sonraki çizimi silebilir, isterse üzerine kendi çizgilerini ekleyebilir. Bu projede torna'nın rolü belli, gönderilen fotoğrafta ne varsa aynısını kendi karatahtasına çizmek.

Diyagram 1 = 'Nereden Başlamalı?' / John Mullarkey

Diyagram 2 / Claire Nichols

Diyagram 3 / Dean Kenning

Diyagram 4 / Clunie Reid

Diyagram 5 / David Burrows

Banner Repeater Londra'da Hackney Downs tren istasyonundaki eski bir bekleme odasının içine yerleştirilmiş, Ami Clarke'ın 2009 yılında proje mekanı ve okuma odası olarak yeniden halka açtığı  bir proje. En önemli unsurlarından biri olan mekanı. Yer aldığı platforma her gün yaklaşık 4,000 kişi ayak basıyor. Okuma odasında bir çok sanatçı kitabı ve diğer basılı malzeme var. Hem incelenebiliyor hem de satın alınabiliyor.

www.bannerrepeater.org